EDN ATELIER
Autenticita uměleckého výrazu v místním kontextu - "POST-SOVĚTSKÉ TĚLO"
6. – 9. DUBEN 2018

Cílem pražského EDN Ateliéru bylo podpořit a prohloubit povědomí o velmi různorodých scénách současného tance ve střední Evropě a v přilehlých post-sovětských zemích, o podobnostech a rozdílech mezi nimi a v neposlední řadě i jejich potenciálu pro mezinárodní spolupráci.

Rádi bychom pootevřeli vrátka pro zlepšení spolupráce nejen mezi zeměmi CEE (střední a východní Evropa) ale i se zeměmi mimo tuto oblast. Vzhledem k tomu, že zmapování a porozumění této problematiky je dlouhodobým procesem, zahájíme ho v Praze na úvod  Českou republikou, Slovenskem, Maďarskem a Polskem a také Ukrajinou, Běloruskem a Ruskem, abychom vytvořili prostor pro budoucí navázání k tématu v Pobaltí a na Balkáně.

Ateliér byl pořádán v rámci festivalu Česká taneční platforma a European Dancehouse Network.

Tanec Praha    EDN       Kreativní Evropa

        Ministry of Culture Czech republic                   MHMP                       Theatre Institute

 

Program

Pátek, 6.4.
Příjezdy a odpolední představení v rámci České taneční platformy

Sobota, 7.4.
V propojení s Českou taneční platformou

- Artists’ trips - Procházky městem vedené místními umělci, kteří nám svým úhlem pohledu a krátkými představeními umožní lépe se vnořit do místního kontextu. 
- Brunch CHECK THE CZECHS! - Otevřen všem účastníkům Platformy a Ateliéru, tematicky zaměřen na “prostor pro tanec” v České republice a setkání s umělci.
- Představení Platformy v různých divadlech a prostorech
- Gala-closing České taneční platformy - Taneční inscenace roku 2017 Švihla Terezy Hradilkové, předání ocenění České taneční platformy 2018 a závěrečná party v divadle PONEC

Neděle, 8.4.
Místo konání: Kasárna Karlín (Prvního Pluku 2, Praha 8 Karlín, 186 00)

Program Ateliéru EDN moderovaného Betsy Gregory and Guy Coolsem

11:00 – 13:30h Úvod a participativní workshopy s umělci a experty.
15:00 – 19:00h  Panelové diskuse zaměřené na střední Evropu (Česká republika, Slovensko, Maďarsko a Polsko) a blízké post-sovětské země (Ukrajina, Bělorusko a Rusko) S Jadwigou Majewskou (Polsko), Majou Hriešik (Slovensko), Orsolyou Bálint (Maďarsko), Ninou Vangeli (Česká republika), Alexandrou Konnikovou (Rusko), Albertem Albertem (Rusko), Ekaterinou Ganushinou (Rusko), Antonem Ovchinnikovem (Ukrajina) and Olgou Labovkinou (Bělorusko).

Závěry

21:00h Představení Proces Dory Hoštové v divadle PONEC

Pondělí, 9.4.
Program Ateliéru EDN

Kulturní advokacie - tanec v ČR
Na půdě pražské radnice setkání zástupců tanečních domů sítě EDN s místními politiky (zváni zástupci MHMP, MK ČR, veřejné správy krajů a obcí, ambasád a kulturních center). Příklady dobré praxe, role tanečních domů v měnící se době, komunitní práce umělců apod.  

Jak vnímá tanec politická reprezentace?
Města, v nichž má tanec své zásadní postavení, příklady zajímavé spolupráce s radnicemi apod.

 

Registrační formulář: https://goo.gl/Ykibup
Uzávěrka přihlášení: 21. března 2018
Kontakt: katarina.duricova@tanecpraha.eu