Známe vybraná díla pro letošní ročník České taneční platformy.

Dramaturgická rada, která pracovala v roce 2022 ve složení: Marta Ljubková, Markéta Málková, Jitka Pavlišová, Nina Vangeli (senior member) a Yvona Kreuzmannová & Markéta Perroud (dělící se o jeden hlas), měla nelehký úkol vybrat z více než čtyřicítky přihlášených děl jen omezený počet děl.

Shodla se na 7 inscenacích a 3 další díla do programu vybrala skupina mladých kritiků, složená ze studentů uměnovědných oborů v České Republice a na Slovensku, které zapojujeme do našich projektů od roku 2020 a rozvíjíme s nimi diskusi o současném tanci.

 

Výběr Dramaturgické rady

Johana Pocková / POCKETART: K Madoně se rzí
Andrea Miltnerová, Monika Knoblochová, Jan Komárek: Celestial Odyssey
Tereza Ondrová (CZ) & Francesca Foscarini (IT): Call Alice
Tereza Lenerová, Jitka Čechová: dis pla y
Věra Ondrašíková & kolektiv: Witness
Lucia Kašiarová & Ufftenživot: Mnohodinec
Martin Talaga: SARX

 

Výběr skupiny mladých kritiků

420PEOPLE & Orchestr BERG: INspiraCe
Jan Čvrtník & Jan Stránský: Last Drop (představení nemůže být uvedeno z důvodu časové vytíženosti interpretů v době konání ČTP 22)
Temporary Collective / Tereza Ondrová, Petra Tejnorová a kol.: SILENT
Věra Ondrašíková & kolektiv: Witness (ve shodě s dram. radou)
Johana Pocková / POCKETART: K Madoně se rzí (ve shodě s dram. radou)

 

MEZINÁRODNÍ POROTA 2022 

Alexis Vassilliou - umělecký ředitel Dance House Lemesos (CY)
André Schallenberg - programový ředitel Festspielhaus Hellerau (DE)
Anikó Racz - SÍN Arts and Culture Centre (HU)
Anna Cremonini - umělecká ředitelka Torinodanza Festival (IT)
Stine Nilsen - umělecká ředitelka Oslo International Dance Festival CODA (NO).

Součástí Mezinárodní poroty v průběhu festivalu jsou i členové Dramaturgické rady.

 

PROGRAM
28. Česká taneční platforma 24. – 26. 4. 2022

Neděle 24. 4. 2022

11:00 registrace - PONEC
14:00 Reflection on Dance Writing - TEP39 / ve spolupráci s Tanečními aktualitami
17:00 Tereza Ondrová (CZ) & Francesca Foscarini (IT): Call Alice Divadlo – NoD 
18:30 Johana Pocková / POCKETART: K Madoně se rzí – La Fabrika
20:00 Věra Ondrašíková a kol.: Witness – PONEC

 

Pondělí 25. 4. 2022

10:30 EDN Encounter – TEP39
12:30 Discussions & Brunch: Umění dialogu – Kasárna Karlín
14:00 Face to Face – Kasárna Karlín
16:00 Temporary Collective (Ondrová, Tejnorová & coll.): Silent I – Kasárna Karlín
17:00 Lucia Kašiarová a Ufftenživot: Mnohodinecl I – Studio ALTA
17:30 Temporary Collective (Ondrová, Tejnorová & coll.): Silent  II – Kasárna Karlín 
18:30 420PEOPLE & BERG Orchestra & Archa Theatre: INspiraCe – Divadlo Archa
20:00 Andrea Miltnerová, Monika Knoblochová, Jan Komárek: Celestial Odyssey – PONEC 

 

Úterý 26. 4. 2022

11:00 Discussions & Brunch – Umění dialogu – TEP 39
13:00 Martin Talaga: Sarx – Savarin
14:30 Jitka Čechová, Tereza Lenerová: dis pla y – Divadlo X10 
15:30 - 16:30 Artists Trips I
16:00 Lucia Kašiarová a Ufftenživot:  Mnohodinec II – Studio ALTA
17:00 – 18:00 Artists Trips II
20:00 Johana Pocková, Sabina Bočková, Inga Zotova - Mikshina / POCKETART: Treatment of Remembering  - Inscenace oceněná v roce 2021 - PONEC
21:15 Award Ceremony – PONEC 

 

Středa 27. 4. 2022

11:00 Discussions & Brunch – Umění dialogu – PONEC 

 

Sledujte naše stránky a sociální sítě, které postupně aktualizujeme.

#tanecpraha