KONCEPT, CHOREOGRAFIE:
Eva Urbanová

PERFORMANCE:
Joana Simoes

HUDBA:
Stroon

SVĚTELNÝ DESIGN:
Tasya Nafigina

TEXT:
Sammy Metcalfe, Eva Urbanová, Tasya Nafigina

HLAS:
N I V V A

KOSTÝM:
Miriama Kardošová

FOTOGRAFIE:
Jan Durina

ASISTENTKA FOTOGRAFIE:
Miriama Kardošová

GRAFICKÝ DESIGN:
Martina Horáková

VÝROBA SCÉNOGRAFIE:
Jozef Malík 

PRODUKCE:
body2022, Nhung Company

SPECIÁLNÍ PODĚKOVÁNÍ:
Svetlana Kozlova, Michal Klodner, Aleš Němec, Ondra Mikula

PREMIÉRA:
23.10.2022,  Divadlo X10, Praha

DÉLKA:
35 min

VĚK:
12+

Projekt vznikl za finanční podpory Ministerstva kultury Český republiky a Státního fondu kultury Český republiky.

Projekt vznikl za podpory: KoresponDance At Work, Centrum choreografického rozvoje SE.S.TA, Estúdios Victor Córdon, KC Vozovna, Nhung Company, Telocvičňa - Rezidenčné Centrum pre Tanec/ PlaST, REZI.DANCE

 

Pod povrchem země se formuje kruh těl - svědků sólové performance, která vrhá světlo na skryté součásti reality, pohřbené v hlubinách tisíciletého těla. Anomalie je výpravou za destrukcí, limity a extrémy, stejně jako příležitostí nechat kůži, svaly, kosti a duši prostoupit novými i starými tvary a formami.

Taneční inscenace, která nabourává komfortní zónu účastníků. Vypráví o úsilí, touze stát pevně v okamžiku, kdy je člověk drcen, o naději na soulad uprostřed krize.  

Anomalie je první inscenací uskupení body2022, které tvoří pod vedením choreografky a tanečnice Evy Urbanové. Skupina se věnuje výzkumu těla v současném světě, jeho proměnlivosti a vzájemné interakci s prostředími, která obývá. Tvorba body2022 nastiňuje neotřelé perspektivy lidského těla a nabízí nové interpretace, které přesahují možnosti fyzické existence - vše prostřednictvím pohybu, který je radikální, smyslný, surrealistický a vibruje novým divokým životem.

Představení obsahuje rychlé světelné změny připomínající stroboskop.

 


Eva Urbanová je choreografkou a tanečnicí nové generace, na svém kontě má spolupráci s tanečními uskupeními různých národností, velikostí, úrovní profesionality i kulturních kontextů. Tvorbu vnímá jako nástroj zkoumání a kritiky mechanismů stávajícího společenského uspořádání, zvláštní důraz přitom klade na ženský empowerment a koncept dualismu. Zabývá se formulováním vlastního tanečního stylu a pohybového rukopisu, hlavními zdroji inspirace jsou jí izraelská scéna současného tance a fyzické divadlo. Se sólem The Essence (2021) získala 1. místo na Solo Dance Contest konaném v rámci Gdanski Festiwal Tanca 22 a cenu publika a 2. místo v choreografické soutěži na Solo Tanz Theater Stuttgart International Competition 2021.

 

Joana Simões pochází z portugalského Porta, v roce 2019 absolvovala v oboru současný tanec na lisabonské Escola Superior de Dança. V rámci studií strávila rok na pražské AMU, kde nyní působí jako performerka. V roce 2022 se jako interpretka podílela na tanečních a site-specific projektech Nhung Dang, Evy Urbanové a Ran Jiao.  

 

body2022.dance

​  ​  

Vstupenky

Foto: Jan Durina
Foto: Jan Durina

#tanecpraha