CREDITS
CHOREOGRAFIE A REŽIE:
Becka McFadden, Daniel Somerville
KONCEPCE A ZVUKOVÝ DESIGN:
Daniel Somerville
ÚČINKUJÍCÍ:
Becka McFadden, Daniel Somerville
DRAMATURGIE:
Sodja Lotker, Markéta Hrehorová
SVĚTELNÝ DESIGN:
Filip Obermajer
KOSTÝMY:
Vojtěch Hanyš
PRODUKCE :
Kateřina Kubíková, Anna Kuřátková
PODPORUJÍ:
Magistrát hlavního města Prahy, Státní fond kultury ČR, Ministerstvo kultury ČR, Venuše ve Švehlovce / Backstage, z.s., Worcester Theatres, University of Worcester





O PŘEDSTAVENÍ
V projektu Barokní procházky se kolektiv Beautiful Confusion na barokní estetiku dívá queer optikou. Zejména v České republice je baroko všudypřítomné. Často jsme jím doslova obklopeni skrze každodenní události. Baroko se skrývá na očích a stačí ho jen trochu povzbudit, aby odhalilo své camp rozkoše. Tedy pokud se dokážete přenést přes všechny náboženské odkazy. A cherubíny… Co je to vlastně s těmi cherubíny? Becka McFadden a Daniel Somerville, tým, který stojí za inscenací Black Dress (Cena Thálie 2023 v kategorii Alternativního divadla), nabízejí hravou a pronikavou procházku barokem. Vycházejí ze svých komplementárních pohybových postupů a společného slovníku butó. Buďte zváni na procházku s barokní hudbou, architekturou, sochařstvím, malířstvím a krajinou v plném rozkvětu. S ohledem na dobovou gender divadelní hru – ztělesněnou postavami, jako jsou kastráti nebo mužští interpreti ženských rolí – si znovu představují baroko jako nebinární hřiště plné nadživotních osobností, bujarých dekorací, queer patosu, tragi-campu a zdravé dávky euforie.
O AUTORECH
Becka McFadden
Nezávislá umělkyně, tanečnice, performerka, zakladatelka a umělecká ředitelka kolektivu Beautiful Confusion. Je držitelkou Cenu Thálie roku 2023 pro performerský výkon v inscenaci kolektivu Black Dress. Ve své tvorbě vychází z kořenů pohybového divadla, současného tance, butó a živého umění.
Daniel Somerville
Nezávislý umělec, performer a dramaturg, akademický výzkumník a pedagog na univerzitě ve Worcesteru ve Velké Británii. Velká část Danielovy práce je založena na zvláštním chápání genderové a queer teorie.
Markéta Pščolková
Performerka fyzického divadla a multidisciplinární tanečnice z Prahy. Ve své práci se zaměřuje především na divadelní inkluzivitu a dbá na to, aby herci i diváci ztvárňovali různorodou část společnosti.
Filip Obermajer
Koncertní a divadelní osvětlovač a lighting designer, v rámci své kariéry získal zkušenosti z prostředí velkých divadelních produkcí v Londýně a hudebních festivalů po celé Evropě. Spolupracuje s několika divadelními soubory z Prahy, ale i dalších měst, zejména z oblasti alternativního a pohybového divadla.