Boom vol. 2

Cirk La Putyka

KONCEPT:
Rostislav Novák ml.

CHOREOGRAFIE:
Thomas Steyaert

REŽIE:
Rostislav Novák ml.

PERFORMEŘI:
Martin Kadrnožka, Jakub Slovák, Šárka Říhová, Tomáš Hrubý, Katrin Cvinerová / Viktorie Georgievová, Filip Mašek / Tomáš Brt, Bára Halčáková / Lenka Nahodilová, Denise Arazimová / Anna Lipoldová, Kryštof Záveský, Kateryna Smyrnova, Polina Lysenko, Anna Stiebunova, Karina Zarutska, Ivan Sobchenko, Oleksii Vakal, Daniel Zankov, Boris Kriachek

SVĚTELNÝ DESIGN:
Karel “Karlos” Šimek

HUDBA:
Igor Ochepovsky, Kryštof Záveský, Oleksii Vakal

ZVUKOVÝ DESIGN:
Jan Mikšátko

PROJEKCE:
Julius Stefan

KOSTÝMY:
Kristina Záveská

SCÉNOGRAFIE:
Pavla Kamanová

PRODUKCE:
Kateřina Pavlíčková

ŠÉF TECHNIKY:
Oldřich Procházka

TECHNICKÁ SPOLUPRÁCE:
Matěj Pohorský

GRAFICKÝ DESIGN:
Michal Kukačka

FOTOGRAFIE:
Lukáš Bíba, Tomáš Třeštík, Petr Chodura

PRODUCENT:
Cirk La Putyka & Underbelly

PREMIÉRA:
30.9. 2022 Jatka78, Praha (4.8. 2022 McEwan Hall, Edinburgh)

DÉLKA:
80 min

VĚK:
10+

PPF banka, Nadace PPF, Strabag, Toyota, Budějovický budvar

Generace Z. Head down generace. Young blood. Jaké mají hodnoty a sny? Žijí opravdu izolovaně s mobilními telefony v rukou a sluchátky v uších? Prostřednictvím vrcholného cirkusu vám poví svůj příběh. Budou hrát o svobodě a o všem, co se nás dotýká a co máme společného. Pojďte za(žít) ten neskutečný příval energie mladé generace, kterou spojily válka a cirkus.

Na jevišti se setkají umělci z Cirku La Putyka a kyjevské cirkusové a divadelní akademie.  Strhující párová akrobacie, cyr wheel, šály, kruhy, čínská tyč, žonglování a také klauni, break dance, street dance a současný tanec. To vše za doprovodu uhrančivé živé elektronické hudby. Prostřednictvím cirkusového umění umělci nabízí svůj pohled na život, který se může stát inspirací pro nás všechny.

 


Cirk La Putyka je divadelní soubor z Prahy, který se profesionálně věnuje žánru nového cirkusu. Tvoří ho více než stovka herců, tanečníků, akrobatů, hudebníků, produkčních, techniků, lékařů, maskérů a dalších profesionálů.  

Společnost založili dva bratři Rostislav Novák mladší a Vítek Novák po nečekaném úspěchu jejich debutové inscenace La Putyka v roce 2009.  Za 13 let své existence vytvořil Cirk La Putyka více než 30 projektů, spolupracoval s více než 300 lidmi 25 národností, odehrál přes 2000 vystoupení a navštívil 21 zemí celého světa.  Postupem času si soubor vytvořil vlastní novocirkusovo-divadelní styl. Jeho tvorba je multižánrová a multikulturní. Cílem projektů Cirku La Putyka je vytvářet jedinečná, osobitá díla a zároveň bořit předsudky a předem vytvořené hranice.  

Rostislav Novák působí jako herec, režisér, performer, loutkář, akrobat, pedagog, choreograf, umělecký ředitel novocirkusového souboru Cirk La Putyka a divadelního prostoru Jatka 78.

 

www.laputyka.cz/cs

​  ​  

Vstupenky

#tanecpraha