CHOREOGRAFIE & PERFORMERKY:
Tereza Ondrová, Silvia Gribaudi

SVĚTELNÝ DESIGN:
Katarína Morávek Ďuricová

PRODUKCE:
Temporary Collective / Daniela Řeháková, Associazione Culturale ZEBRA

KOPRODUKCE:
Tanec Praha z.ú. / TANEC PRAHA-festival, Operaestate Festival Veneto, CSC di Bassano del Grappa

PROJEKT VZNIKL ZA PODPORY:
Ministerstvo kultury ČR, Hlavní město Praha, Tanec Praha z.ú. / PONEC - divadlo pro tanec, Studio ALTA, REZI.DANCE – Komařice

INSPIROVÁNO:
“IN- SECTUM PROJECT” by Sara Michieletto & Elisabetta Zavoli

DÉLKA:
60 min

PREMIÉRA:
7.+ 8. 6.  2022, TANEC PRAHA festival (CZ)

VĚK:
4+

V představení se mluví anglicky a dalšími cizími jazyky.

Během pandemie a tvůrčích setkání na dálku si choreografky Tereza Ondrová a Silvia Gribaudi kladly různé otázky: Jak by vypadal život, kdybychom se na něj podívali z perspektivy hmyzu? Může nás jiný živý tvor inspirovat natolik, že změníme vlastní život? Jak můžeme změnit antropocentrický pohled na svět? Odpovědi na ně hledaly skrz svá vlastní těla. Podobně se ptaly již Sara Michieletto a Elisabetta Zavoli, jejichž koncept tvoří základ projektu INSECTUM in…

 

Dílo bylo vybráno Dramaturgickou radou do programu České taneční platformy 2023. Vzhledem k vytížení jedné z performerek není možné dílo uvést v 3 denní programu platformy, doporučujeme prodloužit si pobyt v Praze a dílo zhlédnout.

 


Tereza Ondrová je tanečnice, choreografka, pedagožka. Studovala taneční pedagogiku na AMU. V roce 2004 spoluzaložila taneční soubor VerTeDance, s nímž vytvořila přes 25 děl. Od roku 2012 spolupracovala s Peterem Šavelem. Mezi jejich společná díla patří duet Boys who Like to Play with Dolls, který získal ocenění Amnesty International Freedom of Expression Award (2015), Taneční inscenace roku a Tanečnice roku 2014 v ČR, nominaci na Total Theatre Award a evropská síť Aerowaves ho vybrala mezi Priority Companies 2014, dále As Long as Holding Hands (2015). Od roku 2016 spolupracuje s režisérkou Petrou Tejnorovou (You are here, 2016; Nothing Sad, 2017; Pojďme na tanec!, 2017; Haló, je tam někdo?, 2017; SAME SAME, 2018; Duety, 2019; SILENT, 2021; Call Alice, 2021). Jako tanečnice a interpretka spolupracovala s choreografy jako Charlotta Öfverholm, Karine Ponties, David Zambrano, Anton Ľahký. Též se věnuje taneční pedagogice. V letech 2018-2021 se stala součástí evropského projektu Dancing Museums ve spolupráci s Tancem Praha a Galerií hl.m. Prahy. 

 

Silvia Gribaudi je italská choreografka a performerka. Od roku 2004 se ve svém výzkumu zaměřuje na společenský dopad těla a ve svých choreografiích staví do popředí humor a vztah mezi performery a publikem. Její dílo A CORPO LIBERO (2009) získalo ocenění Premio Giovane Danza D’Autore, R.OSA (2017) a dostalo se mezi finalisty ceny Premio UBU za nejlepší představení a Premio Rete Critica. V roce 2021 vytvořila ve spolupráci s Teatro Stabile del Veneto v Padově a Les Halles de Schaerbeek v Bruselu dílo MONJOUR, v produkci festivalu Torinodanza. V roce 2021 festival TANEC PRAHA uvedl její dílo GRACES, které bylo oceněno jako nejlepší italská produkce roku 2019 a cenou Danza&Danza. Získala podporu projektu Big Pulse Dance Alliance spolufinancovaného z programu EU Kreativní Evropa na projekt Grand Jeté, který bude mít světovou premiéru v červnu 2023 v divadle PONEC v rámci mezinárodního festivalu TANEC PRAHA 2023.

 

Vstupenky

Foto: Vojtěch Brtnický
Foto: Vojtěch Brtnický

#tanecpraha