Jana Stárková, Lukas Blaha, Ondřej Menoušek

 

Jana Stárková dokončuje v tuto chvíli magisterský program Dramaturgie na Katedře alternativního a loutkového divadla pod vedením Jiřího Havelky. Kromě pohybového a tanečního divadla se věnuje zásahům do veřejného prostoru a experimentálním performance (např. The dog project). Mezi jeden z jejích posledních projektů patří taneční film Oměj, který se zabývá komunikací člověka a města. Je spolu s Ondrou Menouškem členem skupiny Špatné divadlo.

Lukas Blaha je herec, tanečník, žonglér a jedním ze zakládajících členů novocirkusového uskupení Cink Cink Cirk. Na české scéně spolupracoval se skupinami jako jsou Tantehorse nebo Spitfire Company. Ve své práci rozvíjí žonglování a objektovou manipulaci a její synkrezi s pohybem, tancem, a divadlem. Během svých studíi na HAMU absolvoval stáže na Die Etage v Berlíně a na Institut del Teatre v Barceloně. S režisérkou Janou Stárkovou spolupracovali na projektu Dó (premiéra 24. 5. 2018). 

Ondřej Menoušek je scénograf a performer studující od roku 2016 na KALD na DAMU. V rámci studia vytvořil projekty na pomezí objektového a loutkového divadla, např. Thank you спаси́бо - postapokalyptické představení s objekty, nebo pohádky Jeníček a Mařenka. Mimo jiné také připravil scénografii k absolventské inscenaci Moře klidu v divadle Disk. V současnosti se věnuje rozvoji duchovně-pohybové aktivity s názvem selfie chi.
#tanecpraha