Ondřej Holba

Ondřej Holba (*1988)

Režisér, herec, žonglér, klaun a lektor.

Specializuje se na autorské pohybové divadlo, nový cirkus a výuku cirkusových technik.  Dlouhodobě spolupracuje s finskou režisérkou a klaunkou Herne Väätäinen (projekty Still life, And Who Is Useless Now?, festival MimeFest). V současnosti prozkoumávám možnosti využití robotiky a umělé inteligence a jejich uplatnění v divadle. Inspiraci ke své tvorbě hledá ve výtvarném umění, hudbě a práci se světlem. Usiluje o vyrovnané propojení těchto oborů s divadlem.

Jeho tvorbu významně ovlivnil zejména Roberto Magro (IT), Taina Mäki-Iso (FIN), Florent Bergal (IT), Nola Rae (GB), Sumako Koseki (JAP), James Donlon (USA) a Eric Davis (USA).
 

Florent Golfier (*1990)

Florent se narodil v Nancy ve Francii, kde studoval nejdříve činohru. Poté se  se začal věnovat fyzickému divadlu a modernímu tanci a na brběnské JAMU vystudoval Ateliér klaunské, scénické a filmové tvorby. Kromě sólového autorského představení Umbilicus (2014) od roku 2013 spolupracuje s Lukášem Karáskem (Tešlon a Frkl, Les Fantômes, Pierer a Výš), dále se jako interpret objevuje v představeních: Pisum Sativum (Karine Ponties, 2012), Anatomie těla v tanci (Carlo Locatelli 2014), Mimo provoz a Chyba (Vít Nezval, 2015, 2017), "12" a Stafet (Kitt Johnson, 2015, 2017) a v rámci spolku tYhle v představení "Un", LEGOrytmus a Medúza (Marie Gourdain, 2016, 2017, 2019).
#tanecpraha