Úvahy nad psaním o tanci

Jaké je postavení tanečního kritika v Evropě, jaké jsou podmínky, překážky a radosti psaní o tanci?  Co přináší teoretická reflexe rozvoji tanečního umění?

A ještě mnoho dalších otázek nás napadá, když přemýšlíme o smyslu reflexe tance. Pojďme je otázky veřejně otevřít a diskutovat o nich na mezinárodní úrovni. Věříme, že tanec si zaslouží dobré psaní a společná debata může přispět k jeho zlepšení. 

Taneční aktuality a Tanec Praha se rozhodly, že se v roce 2022 podělí o své zkušenosti z pořádání workshopů a seminářů Psaní o tanci, které proběhly během loňského roku. S našimi partnery Performing Arts Globally a Springback writers plánujeme zorganizovat otevřenou panelovou diskusi u příležitosti konání České taneční platformy, která proběhne 24.-27. dubna 2022 v Praze. 

Diskuse se uskuteční v neděli 24. dubna ve 14 hodin pražského času a potrvá přibližně hodinu a půl. Moderátorka Lucie Hayashi si pozve pět tanečních kritiků a lektorů kritického psaní, účast potvrdili: Sanjoy Roy, Emily May, Anette Therese Pettersen, Hild Borchgrevink a Petra Dotlačilová. Debata bude probíhat v angličtině.

Debata bude přenášena formou webináře. Připojit se můžete pomocí ZOOM odkazu ZDE.

Očekáváme, že získáme zpětnou vazbu také od několika začínajících tanečních kritiků, absolventů semináře, kteří budou součástí publika.

 

 

Vstupenky

#tanecpraha