F*cking Beautiful Spring

Spitfire Company

09. 04.
Úterý
15:30
PONEC - divadlo pro tanec

Inspirováno nekonečným posloucháním oratoria El Niňo amerického skladatele Johna Adamse, rapových veršů Kae Tempest a hudebního rituálu skupiny Shortparis z petrohradského undergroundu.

Tento příběh se uskutečnil a přežívá mezi námi díky orálnímu vyprávění. Tento příběh je o zrození, o těle v těle, o křičícím šepotu, o zvucích, které tvoří prostor. Tento příběh je o mlaďoučké Marii a o jejím dítěti. Tento příběh je o kruzích, které je nutné překročit, abychom se našli nově.

Postava šestnáctileté dívky otevírá koupelnu. Otevírá krabičku s těhotenským testem. Nádech. A ponor do hlubin vlastní samoty. Kruh hloubky. Výdech. Dívka se vrací do obýváku. Kruh roztočeného pokoje. Výdech. A šepot na zemi: o šelestění, o heboučkých věcech, o křeči a stažení. Kruh běhu. Od sebe sama nikam. Kruh přátelství. Sestup do očistce metra. Pobyt v kruhu se zvířetem, které nelze porazit. Jezdící schody. Slunce se konečně dotklo dívčiných vlasů. Kruh jara. Rituál. Kruh svěcení.

Představení je realizováno pomocí binaurálního efektu, který vtahuje diváka do samotného středu prostorového vnímání zvuků a hudby, a pomocí dvou pohybových světel Robe Esprite, jež “tančí” společně s tanečnicí Markétou Jandovou.

Markéta Jandová

je česká tanečnice a performerka. Jako tvůrčí osobnost inklinuje k propojování uměleckých žánrů a to především performativního umění a filmu. Ráda střídá oblasti svého působení, proto se jako tanečnice objevuje i v opeře, činohře nebo ve filmu.

Petr Boháč

je režisér a vystudovaný odborník na českou literaturu. Jeho režie se objevily ve více než 20ti zemích. Několik jeho režií obdrželo ocenění jako např. The Fringe First Award, Aerowaves Priority Companies 2014, Ceny Divadelních novin apod. V současné chvíli je i ředitelem Paláce Akropolis.

NÁMĚT, SCÉNOGRAFIE, REŽIE: Petr Boháč CHOREOGRAFIE, TANEC: Markéta Jandová SOUND DESIGN: Martin Hůla  BINAURÁLNÍ MIX: Martin Hůla  LIGHTDESIGN: Jiří Šmirk TANEČNÍ SPOLUPRÁCE: Adéla Kašparová KOSTÝMY: Kateřina Jirmanová PRODUKCE: Veronika Ilíková PROJEKTOVÁ MANAŽERKA: Barbora Faifr Repická

PODĚKOVÁNÍ: Audiolight service s.r.o.  KOPRODUKCE: Tanec Praha z.ú. / PONEC – divadlo pro tanec, Palác Akropolis – Spectaculare  PODPOŘILI: Hl. město Praha, Ministerstvo kultury ČR, Státní fond kultury, Hl. město Praha podpořilo v letech 2021-2023 projekty Spitfire Company víceletým grantem v částce 1 700 000 Kč ročně.

PREMIÉRA: 18.3. 2023, PONEC – divadlo pro tanec DÉLKA: 45 min VĚK: 15+

Projekt byl realizován za finanční spoluúčasti EU prostřednictvím Národního plánu obnovy a Ministerstva Kultury ČR.

             

Chci zůstat v obraze

  Informace

  guests@tanecpraha.eu

  +420 222 721 531

  +420 603 843 593

  Festivalové centrum

  PONEC - divadlo pro tanec

  Husitská 899/24A

  130 00 Praha 3

  Webové stránky vznikly za finanční podpory EU prostřednitvim NextGeneration EU, Národního plánu obnovy a Ministerstva kultury České republiky v rámci programu Kreativní vouchery