30. Česká taneční platforma
7. – 10.4.2024

Pro Českou taneční platformu (ČTP) je letošní edice významným a maximálně symbolickým mezníkem. Třicet let, tři dekády, ale také démonizovaná „třicítka“ se ve smyslu lidského života i dějin zdaleka přeceňuje, ale pro budování robustní taneční scény představuje zásadní časový záběr, výsledek obětavé práce stovek lidí. Má-li ČTP 2024 reflektovat, kam se jejich nepřetržitá snaha vyvinula, a to nejen od první poloviny devadesátých let, musí respektovat jednoduché pravidlo: houževnatost tvůrců prolamuje územní, jazykové, žánrové a generační limity.

Pro dosažení takového závazku pracovala na programu třicáté ČTP Dramaturgická rada složená z převážně zahraničních expertů (Anna Cremonini, Elia Liloff, Anton Ovchinnikov), které doprovázel domácí živel (Martin Macháček). Dynamika vzájemných diskusí dala vzniknout programu, který odráží něžné doteky jinak řízných pólů české scény. Monumentální se setkává se subtilním, excentrické s intimním, a především etablované s novým.

Zdůvodnění výběru dramaturgické rady naleznete zde.

Složení Dramaturgické rady v roce 2024:

Anna Cremonini
Anna Cremonini
umělecká ředitelka Torinodanza Festival, IT
Anton Ovchinnikov
Anton Ovchinnikov
Ředitel UA Contemporary Dance Platform a Zelyonka fest, UA
Elia Liloff
Elia Liloff
ředitelka festivalu One Dance Week, Plovdiv, BG
Martin Macháček
Martin Macháček
dramatik, režisér, herec, divadelní kritik, VJ, redaktor a rozhlasový publicista, ČR

Pořadatel

Česká taneční platforma

Za podporyPartneřiMediální partneřiChci zůstat v obraze

Informace

guests@tanecpraha.eu

+420 222 721 531

+420 603 843 593

Festivalové centrum

PONEC - divadlo pro tanec

Husitská 899/24A

130 00 Praha 3

Webové stránky vznikly za finanční podpory EU prostřednitvim NextGeneration EU, Národního plánu obnovy a Ministerstva kultury České republiky v rámci programu Kreativní vouchery