Pohádka pro odvážné

Andrej Lyga

08. 04.
Pondělí
16:00
Divadlo X10

Odvaha je odolnost vůči strachu, ovládnutí strachu – ne absence strachu.
Mark Twain

Věděli jste, že hluboko v magických lesích žije přízrak, který vábí kolemjdoucí, okouzluje je a následně přebírá kontrolu nad jejich tělem? Pohádka vyprávěná bez jediného slova, vše řečeno jen skrze pohyb. Příběh jedince, který se vydal na cestu za dobrodružstvím, na výpravu plnou bytostí schovávajících se ve stínech. Tam kde nebezpečí číhá za každým rohem a kde nikdy nevíte komu můžete věřit. Zvládne náš hrdina tento souboj s nadpřirozeným světem? Sám určitě ne. Bude potřebovat tvoji pomoc! A proto hledáme odvážlivce, kteří se postaví strachu a zlu. Nebojácné jedince, kteří vyhrávají nad sebou samými a mění špatné konce na šťastné.

Hledáme hrdinu do příběhu.

Možná jsi to právě ty, no nejdřív se zeptáme: Bojíš se tmy?

Andrej Lyga

je absolventem magisterského studia HAMU, oboru Nonverbální divadlo pod vedením Radima Vizváryho. Během studia vytvořil se Šimonem Pliskou, Lukasem Blissem Blahou a Václavem Wortnerem již dobře známé improvizační uskupení „My kluci, co spolu chodíme“, které se specializuje na free-formové improvizace, mimo jiné i pro dětské publikum. Dále spolupracuje se souborem Tantehorse, Studiem DAMÚZA a dalšími. Od roku 2022 je také členem souboru Losers Cirque Company.

Za svůj první sólo projekt Pohádka pro odvážné byl nominován za mimořádný performativní výkon na Ceny Thálie 2023 v oboru Alternativní divadlo, a také v kategorii Talent roku v rámci Cen divadelní kritiky 2023.

REŽIE, CHOREOGRAFIE, ÚČINKUJÍ: Andrej Lyga SVĚTELNÝ DESIGN: Lukáš Klíma SOUND DESIGN / HUDBA: Ondřej Kolín  PRODUKCE: Júlia Pecková  KOPRODUKCE: KD Mlejn

ZA PODPORY: Ministerstva kultury České republiky PARTNER: Švestkový Dvůr

PREMIÉRA: 14.5. 2023., KD Mlejn DÉLKA: 40 min VĚK: neomezeno

Projekt vznikl v koprodukci s KD Mlejn a za podpory Ministerstva kultury ČR a Švestkový Dvůr.

Chci zůstat v obraze

Informace

guests@tanecpraha.eu

+420 222 721 531

+420 603 843 593

Festivalové centrum

PONEC - divadlo pro tanec

Husitská 899/24A

130 00 Praha 3

Webové stránky vznikly za finanční podpory EU prostřednitvim NextGeneration EU, Národního plánu obnovy a Ministerstva kultury České republiky v rámci programu Kreativní vouchery