Together Alone – part II a part III

Yana Reutova a kol.

09. 04.
Úterý
14:00
La Fabrika

Jak se vyrovnat s tíživým pocitem samoty? Jak ho vysvětlit? A proč je občas nejsilnější právě ve chvílích, kdy jsme obklopeni lidmi?  I když jsme spolu, nakonec jsme v životě každý sám za sebe.  Co přinesou nečekaná setkání a křížení osudů? Triptych je reflexí autorky náhodných uměleckých setkání během pobytu v Praze, kam před dvěma lety uprchla před válkou.

Část II. – Invisible Traces

Otisky prstů, změť nenápadných linií, skrývající v sobě naši jedinečnost i genetické dědictví. Neviditelné stopy, nevědomky zanechané v našem okolí, na věcech i lidech. I my jsme jimi pokrytí. Zanechali je na nás jiní, na povrchu, ale i uvnitř, jako letmé důkazy prožité blízkosti. Tato neviditelná spojení vytváříme každý den, jsme jejich nositeli, ať už bezděčně nebo z vlastní vůle.


Část III. –  Paradoxical Bodies

V komplexní podstatě lidského těla hrají klíčovou roli adrenalin a endorfiny, které v harmonii definují naše fyziologické a emocionální procesy. Jsou to protagonisté probíhajícího vnitřního dramatu, v němž rovnováha a vzájemné působení těchto dvou hormonů hrají klíčovou roli.

Yana Reutova

působila jako tanečnice, choreografka a pedagožka v Oděské oblasti. V roce 2014 založila Taneční divadlo Plastilin a vytvořila několik představení, která získala nejedno ocenění. Pořádala festival Taneční platforma Most (5 let) a hodně pracovala s dětmi (projekt Creative Kids) a svými studenty. Poté odstartovala festival Speaking with the Body, který se uskutečnil pouze jednou. V březnu 2022 vzala dceru a několik studentek a utekla před válkou do Prahy, kde nyní pracuje. Podílela se na projektech i jiných choreografů a sama vede workshopy pro děti a rozvíjí vlastní tvorbu s umělci.

Nika Horiacha

před válkou působila jako učitelka a performerka na Ukrajině, konkrétně ve městě Čornomorsk v Tanečním divadle Plastilin pod vedením Yany Reutové. Po začátku války se s rodinou přestěhovala do Španělska, kde se nadále věnovala tanci. Během této doby si uvědomila, že bez tance nemůže žít. Následně se přestěhovala do Prahy, kde začala svou cestu s Tancem Praha. Během svého pobytu v Praze se zúčastnila festivalu TANEC PRAHA a dalších evropských aktivit v rámci tanečního souboru Yany Reutové.

Jitka Čechová

je profesionální tanečnice, performerka a částečně i choreografka. Je absolventkou taneční konzervatoře Duncan centre v Praze. Ve spolupráci s Terezou Lenerovou vytvořila autorské představení dis pla y, které v roce 2022 vyhrálo hlavní cenu České taneční platformy. V roce 2023 spolupracovala na představení Existuje dojem bytí a figurovala v projektu brazilské choreografky Flavia Tapias na představení Rotas Afora. Aktuálně tančí v představení Rukavičkářské závody Fairy Tales.

Lukas Bliss Blaha

je tanečník a performer narozený v Austrálii. Absolvoval magisterské studium na Katedře nonverbálního divadla na HAMU. Je jedním ze zakladatelů souboru současného cirkusu Cink Cink Cink, s jehož produkcemi absolvoval tour po Evropě a Turecku. Spolupracuje se soubory jako Spastiks, Tantehorse a věnuje se autorské tvorbě.

Žaneta Musilová

působí jako choreografka a interpretka tanečního uskupení SPOLK. Je absolventkou Konzervatoře Duncan centre a nyní studuje choreografii na Hudební akademii múzických umění v Praze. Dále spolupracuje na uměleckých projektech s Cirk La Putyka, s Adélou Stodolovou v představení Krajina 0 a Yanou Reutovou. Současně působí také jako lektorka v taneční škole Dana Pala Creativity.

Část II – Invisible Traces

KONCEPT: Yana Reutova (UA/CZ) CHOREOGRAFIE: Yana Reutova (UA/CZ) spolu s performery: Jitkou Čechovou (CZ),  Žanetou Musilovou (CZ), Lukasem Blissem  Blahou(CZ)

ÚČINKUJÍCÍ: Jitka Čechová (CZ), Žaneta Musilová (CZ), Lukas Bliss Blaha (CZ) HUDBA: Tomáš Kerle (CZ) SCÉNOGRAFIE / OBJEKT: Lucie Podroužková & Štěpán Rubáš (CZ)

DÉLKA: 20 min PREMIÉRA: 27. 5. 2023 Žižkovské mezidvorky / Krenovka

 

Část III – Paradoxical Bodies

KONCEPT, CHOREOGRAFIE: Yana Reutova (UA/CZ) INSPIROVÁNO: Together Alone / Část III – Endless Talks, které společně vytvořili Yana Reutova (UA/CZ) a Souleymane Ladji Kone (BF)

ÚČINKUJÍCÍ: Yana Reutova (UA/CZ), Nika Horiacha (UA) DRAMATURGIE: Jitka Pavlišová (CZ) SVĚTELNÝ DESIGN: Pavel Kotlík (CZ) HUDBA, ZVUKOVÝ DESIGN: Tomáš Kerle (CZ) KOSTÝMY: Barbora Kotěšovcová (CZ)

DÉLKA: 20 min PREMIÉRA: 26. 3. 2024 PONEC – divadlo pro tanec

 

PRODUKCE: Soňa Rizmanová (CZ) PRODUCENT: Tanec Praha z.ú. / PONEC – divadlo pro tanec PODĚKOVÁNÍ: Krenovce, SUDOP Real, Aerowaves a Yvoně Kreuzmannové s celým týmem Tance Praha

ZA FINANČNÍ PODPORY:
Tanec Praha z.ú. / PONEC – divadlo pro tanec, Hlavní město Praha, Ministerstvo kultury ČR, Národní plán obnovy, NextGenerationEU, Krenovka, SUDOP REAL

Chci zůstat v obraze

  Informace

  guests@tanecpraha.eu

  +420 222 721 531

  +420 603 843 593

  Festivalové centrum

  PONEC - divadlo pro tanec

  Husitská 899/24A

  130 00 Praha 3

  Webové stránky vznikly za finanční podpory EU prostřednitvim NextGeneration EU, Národního plánu obnovy a Ministerstva kultury České republiky v rámci programu Kreativní vouchery